Özgeçmiş

Home Hakkımda

Dr. Özlem Aylıkcı

Ortodonti Uzmanı

1984 yılında Kayseri’de doğmuş olan Özlem Aylıkcı ilköğrenimine Kayseri’de başlamış ve İstanbul’da tamamlamıştır.

Orta ve Lise öğrenimini de İstanbul’da tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanmıştır.

2007 yılında mezun olarak bir yıl serbest diş hekimi olarak çalışmıştır.

2008 yılında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalında doktora programına başlamıştır.

Doktora eğitimi boyunca ORTOGNATİK CERRAHİ TEDAVİLER ve ORTODONTİK TEDAVİLERDEN SONRA DİŞLERİN ESKİ HALİNE DÖNMEMESİ İÇİN KULLANILAN YÖNTEMLER konularında seminerler hazırlayıp sunmuştur.

FONKSİYONEL ÇENE ORTOPEDİSİ, HIZLI DİŞ HAREKETİ, DİŞ HAREKETİNİ HIZLANDIRAN VİBRASYONEL CİHAZLAR, ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI, ÇAPRAZ KAPANIŞLAR konularında çalışmalar yapmıştır.

“FARKLI KUVVET TİPLERİNİN DİŞ HAREKETİNE ETKİLERİ” başlıklı tez çalışmasında ortodontik tedavilerin daha kısa sürede bitmesi için uygulanabilecek kuvvet tiplerini araştırmıştır. “Hycon Device” isimli özel bir kuvvet uygulayıcı ve minividalar kullanarak boşlukların daha hızlı kapanmasını sağlayan yöntemi uygulamaya başlamıştır. Tedavilerin sonuçlarını genetik analizler, röntgen ve model analizleri ile doğrulamıştır.

2013 yılında tez çalışmasını başarı ile sunarak BİLİM DOKTORU ve ORTODONTİ UZMANI ünvanlarını almıştır.

Mezuniyet sonrası aldığı ETKİLİ KONUŞMA FONETİK VE DİKSİYON, İLETİŞİM TEKNİKLERİ sertifikaları ile hasta iletişimini en iyi düzeye taşıyarak hasta memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

DİŞ HEKİMLİĞİNDE HİPNOZ eğitimi de almış olan doktor ortodontik tedavilerde hasta uyumunun ve motivasyonunun artırılması, bulantı reflekslerinin giderilmesi, diş sıkma refleksinin azaltılması gibi konularda hipnoz kullanımı ile ilgili sertifika sahibidir.

ŞEFFAF PLAKLARLA TEDAVİLER, LİNGUAL TEDAVİLER konularında da sertifika sahibi ve klinik uygulayıcıdır.

MİNİVİDALARIN KLİNİK KULLANIMLARI ile ilgili eğitim alarak klinik etkinliğini artırmıştır.

Ayrıca PORSELEN LAMİNATE UYGULAMARI ve ÖN DİŞ ESTETİK DOLGULARI konularında kurslar ve seminerlere katılarak ön bölgede yapılacak olan estetik uygulamaların etkinliğini artırmaya yönelik ortodontik tedaviler yapmaktadır.

DENTAL FOTOĞRAFÇILIK ve GÜLÜŞ TASARIMI eğitimleri alarak en iyi estetik sonuçların öngörülmesi ve değerlendirilmesi konularında uzmanlaşmıştır.

Alanındaki tüm yenilikleri takip edip uygulamakta ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Özlem Aylıkcı büyük hastanelerde ve özel kliniklerinde hastalarına hizmet vermektedir.

Üye Olduğu Kuruluşlar

Türk Ortodonti Derneği

American Association of Orthodontist

World Federation of Orthodontists

Bugün kendinize bir iyilik yapın.

Ortodontiyle Tanışın.