Neden İnvisalign Teen?

Günümüzde pek çok ortodontik tedavi alternatifi var. Metal braketler, dişlerin arkasına yapışan lingual braketler ve invisaligna kadar giden geniş bir tedavi yelpazemiz var. 12-18 yaş arası çocuklar artık hem estetik hem de pratik tedavi yöntemleri istiyorlar. Bu durumda da invisalign teen onlar için oldukça iyi bir seçenek oluyor.

Peki bu gençler neden invisalign tercih ediyor?

  • Görüntüsü: Şeffaf bir plak olduğu için varlığı başka insanla tarafından fark edilmez.
  • Yeme alışkanlıklarını değişmesine gerek yoktur: Braketlerle uzak durmaları gereken sert, yapışkan, asitli vb. yiyecek kısıtlamaları invisalignda yoktur. Plaklar hareketli olduğu için yemek öncesi çıkarılıp istenilen her şey yenilebilir.
  • Hijyen: Fırçalama ve hijyen sağlama çok kolaydır. Eski fırçalama rutinlerinin değiştirilmesine gerek yoktur. Fırçalama için daha fazla zaman ayırılmasına da gerek yoktur.
  • Spor: Çocuğunuz için en uygun tedavi alternatifini seçerken spor yapıyor olması vereceğiniz kararda etkilidir. İnvisalign ile her türlü spora devam edilebilir.
  • Randevular: İnvisalign Teen ile randevular daha hızlıdır. Ayrıca 4 hafta yerine 6-8 hafta aralıklarla hekim ziyareti gerçekleştirirsiniz. Yani koltukta geçen zaman ciddi oranda azalmış olur. Randevular için daha az zaman yeterlidir.

Şeffaf plaklar çocuklarda da erişkinler kadar başarılı olmakla birlikte getirdiği konforlar kullanımını her geçen gün artırıyor. Çocukların takılıp çıkarılabilir apareyler konusundaki uyumunu da göz önüne alırsak invisalign teen çok iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor…